מה היתרונות של החמוציות?

מה היתרונות של החמוציות?

חמוציות הן לא רק מקור טוב לסיבים תזונתיים וויטמין  C, אלא הן מכילות גם מגוון גדול של פיטונוטריינטים, ה פיטונוטריינטים הם תרכובות המכילות נוגדי חמצון ותכונות אנטי דלקתיות. עדויות רבות מצביעות על כך ששילוב תרכיז חמוציות, הזמין כמיץ או כתוסף שזמין אלינו בחנות כרכז יכול לסייע בשיפור הבריאות הכללית.

בריא לבריאות הלב

חמוציות מכילות תרכובות שעשויות לשפר את בריאות הלב, כך על פי החוקרת המובילה קריס קרוזה אליוט ועמיתיו מאוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון. מדענים חקרו את השפעות המזונות העשירים בנוגדי-חימצון, פלבנואידים ופוליפנולים על חזירים אשר נטו מראש לפתח כולסטרול גבוה ומחלות לב. בסוף המחקר, שהוצג בישיבה השנתית של האגודה האמריקאית לפיזיולוגיה באפריל 2009, החוקרים ציינו כי נבדקים שצאכו  מיץ חמוציות במשך שישה חודשים חוו שיפורים בתפקוד כלי הדם, והפחיתו את הסיכון הן לכולסטרול הגבוה והן למחלות לב.

מונע דלקות בדרכי השתן

חמוציות קשורות גם למניעת דלקות בדרכי השתן, וחוקרים מהמכון הפוליטכני של וורצ’סטר במסצ’וסטס גילו את המנגנון שמאחורי האופן בו חמוציות מדכאות את הזיהום. פאולה פינזון ארנגו ועמיתיו מצאו כי חמוציות מכילות  פרואנטוציאנידינים, המונעים מחיידקים כמו E.coli להידבק לתאים של  דרכי השתן וגורמים לזיהום, כך דווח בעיתון “Journal of Medicinal Food”  מרץ 2009.

משפר את בריאות השיניים

ד”ר היון קו ועמיתיו מהמרכז הרפואי אוניברסיטת רוצ’סטר חקרו את ההשפעות של חמוציות על בריאות השיניים. הם גילו כי חמוציות משבשות את הצטברות הרובד גלוקן על השיניים.

שימו לב

הדעות המובאות במאמר זה הן חוות דעתו האישיות של המחבר וסקירה ספרותית של מחקרים.  איננו אחראים לדיוק, לשלמות, להתאמה או לתוקף של מידע כלשהו במאמר זה.  העובדות או הדעות המופיעות במאמר אינן המלצה כל שהיא לטיפול ועלולות להשפיע על כל אדם בצורה שונה, וזה נכון לגבי כל מאכל או תוסף תזונה, חשוב להיוועץ עם רופא לגבי כל טיפול.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
לייעוץ